I počítač vyžaduje údržbu

Ať už stolní nebo notebook, využíváme počítače každý den. Někdo prostřednictvím něj pracuje z domova, jiný se jeho prostřednictvím baví, a další třeba udržuje kontakt se svými přáteli. Je jedno k čemu svůj počítač využíváme, jedno však zůstává podstatné, i počítače vyžaduje náležitou péči. Lidé, kteří podobné údržby nemají rádi, a proto je nevykonávají, zdá se jim, že obtěžují a zkracují čas, a pak se ale mohou divit, když počítač nefunguje tak jak má.
počítačová kriminalita

Počítač může být sytý

Stahujeme do počítače nejrůznější fotky, ať jsou povedené, či nikoli. Stahujeme soubory které přečteme jen jednou. Netřídíme dokumenty které už nám k ničemu nejsou. Není divu, že se může jednoho dne začít zpomalovat výkon počítače. Generální úklid by se neměl týkat jen bytu, nebo domu. Vytřídit fotky, vymazat ty nepovedené, vymazat nepoužívané dokumenty, vymazat historii procházení a stahování, vymazání nepoužívaných aplikací a her. Úklid se vším všudy se nevyhne ani počítači. Hned se cítíme lépe, když máme uklizeno, když jsou roztřízené fotky podle roku, kdy byly pořízeny, nebo podle příležitosti kdy byly foceny, ať už jde o Vánoce, Velikonoce nebo Nový rok.
zločin a zabezpečení

Antivirový program je nutnost

Čím více používáme web, tím častěji můžeme narazit na stránky které by mohly našemu počítači ublížit. Dobrý antivirový program nás před vstupem na tento web upozorní a zablokuje ho. Pravidelná investice do antivirusu, jak se také antivirovému programu říká, se vyplatí a neměli bychom tuto hrozbu brát na lehkou váhu. Na trhu jsou navíc produkty které zakoupením licence ochrání i váš mobilní telefon, je to zkrátka výhodné na všechny strany.
Když už počítač chráníme, měli bychom mít na paměti to, abychom si raději dvakrát rozmysleli, co si do něj stáhneme, a když zjistíme že třeba nová hra nesplnila naše očekávání obratem zase odinstalovat. Je to praktické a ušetří nám to později mnoho času, mazáním nevyužívaných her nebo aplikací.